DAINŲ DAINELĖ – 2018

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas „Dainų dainelė” tai vienas unikaliausių, daugiausiai dalyvių pritraukiančių, ilgametes tradicijas turinčių ir tęsiančių šalies muzikinių renginių. „Dainų dainelė“ siekia puoselėti dainavimo kultūrą, skatinti gabių vaikų meninę saviraišką, atrinkti geriausius šalies jaunuosius solistus ir vokalinius ansamblius. Dar nuo 1974 m. rengiamas ,,Dainų dainelės“ konkursas į profesionalaus muziko kelią atvedė jau ne vieną šiandien žinomą Lietuvos dainininką. Kas dvejus metus ištisus devynis mėnesius trunkančiame projekte dalyvauja 3 – 19 metų vaikai ir mokiniai. Konkurso dalyviai skirstomi į 4 amžiaus grupes. Dalyviai ir būsimi laureatai vertinami pagal šiuos kriterijus: intonavimą, vokalinius duomenis,  ansambliškumą, repertuaro pasirinkimą ir interpretaciją, artistiškumą, sceninę kultūrą. Vertinant ansamblius dar atsižvelgiama į ansamblio tipą (duetas, tercetas, kvartetas, merginų, vaikinų, mišrus).

Pasvalio rajone konkursas ,,Dainų dainelė“ organizuojamas 2017 m. gruodžio 20 d. 10.00 val. Pasvalio muzikos mokyklos salėje.

Dalyvių anketas pristatyti iki 2017 m. gruodžio 5 d. el.paštu v.stokiene@pasvalys.lt

Visus norinčius maloniai kviečiame ruoštis ir dalyvauti 2018 m. Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurse „Dainų dainelė“.

Švietimo ir sporto skyriaus informacija

 

LIETUVOS VAIKŲ IR MOKSLEIVIŲ TELEVIZIJOS KONKURSO DAINŲ DAINELĖ

NUOSTATAI

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

  1. Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas „Dainų dainelė“ (toliau – Konkursas) – tradicinis kas antri metai vykstantis nacionalinis jaunųjų dainininkų konkursas, kuriuo siekiama ugdyti vaikų ir jaunuolių meno bei kūrybos poreikį, puoselėti akademinio dainavimo tradicijas, populiarinti dainininkų meninę saviraišką, atrinkti geriausius solistus ir vokalinius ansamblius, skatinti kurti ir atlikti naujas lietuviškas dainas vaikams.

II. KONKURSO DALYVIAI

  1. Konkurse gali dalyvauti solistai (mergaitės ir berniukai), duetai, tercetai, kvartetai, įvairios sudėties didesni vokaliniai ansambliai (ne daugiau kaip 12 dalyvių).
  2. Konkurso dalyviai skiriami į keturias amžiaus grupes:

A – 3-6 metų vaikai;

B – 7-10 metų mokiniai;

C – 11-14 metų mokiniai;

D – 15-19 metų mokiniai.

  1. Amžiaus grupei mokiniai priskiriami kai jiems tais kalendoriniais metais sueina: A grupė 3 metai, B – 7 metai, C – 11 metų, D – 15 metų. Konkurse dalyvaujantys ansambliai amžiaus grupei priskiriami pagal daugumos dalyvių amžių.
  2. Konkurso dalyviams gali akompanuoti vienas akompaniatorius arba įvairios sudėties instrumentiniai ir vokaliniai ansambliai (ne daugiau kaip 12 dalyvių). Akompanuoti gali mokiniai, mokytojai, profesionalūs muzikantai. Fonogramomis naudotis neleidžiama.
  3. Konkurso dalyviai konkurse dalyvauti gali tik vieną kartą – kaip solistai arba kaip vokalinio ansamblio dalyviai (išimtis leidžiama tik pritariančių vokalinių ar akompanuojančių instrumentinių ansamblių nariams).

III. KONKURSO KONCERTINĖ PROGRAMA

  1. Konkurso dalyviai parengia koncertinę programą iš trijų laisvai pasirinktų dainų (bendra trukmė iki 10 minučių). C, D amžiaus grupių tercetai, kvartetai ir B, C, D amžiaus grupių didesni vokaliniai ansambliai vieną koncertinės programos dainą privalo atlikti a capella.
  2. Konkursas atviras visiems vokalinės muzikos žanrams. Konkurso dalyviai gali atlikti profesionalių lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinius, lietuvių ir kitų šalyje gyvenančių tautų liaudies dainas, mokytojų ir mokinių kūrybos dainas. Viena iš koncertinės programos dainų turi būti lietuvių liaudies daina (autentiška, išplėtota, harmonizuota ar pan.).
  3. Sudarant koncertinę programą rekomenduojama atsižvelgti į amžiaus tarpsnio ir balso ypatumus, rinktis skirtingų autorių, kontrastingo pobūdžio ir stilistikos kūrinius, dainas atlikti lietuvių kalba.
  4. Konkurso dalyviai vertinami pagal šiuos kriterijus: intonavimą, vokalinius duomenis, ansambliškumą ir akompanavimą, repertuaro interpretaciją, artistiškumą ir sceninę kultūrą. Vertinant ansamblius atsižvelgiama į ansamblio tipą (duetas, tercetas, kvartetas, didesnis vokalinis ansamblis, D amžiaus grupėje – merginų, vaikinų, mišrus ansamblis).

IV. KONKURSO ORGANIZAVIMAS

  1. Konkursas organizuojamas keturiais etapais. Konkursą organizuoja ir metodiškai vadovauja jo rengimuisi Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla (toliau – pagrindinis organizatorius).
  2. 1 etapas organizuojamas gruodžio mėn. savivaldybėse. 1 etapo renginių vykdymo laiką ir vietą nustato savivaldybė. 1 etapo dalyvių skaičius neribojamas.
  3. Pageidaujantys dalyvauti Konkurse solistai ir ansambliai užpildo nustatytos formos anketą ir ją teikia savo savivaldybėje 1 etapo organizatoriui.
  4. Dalyvių pasirodymą vertina ir 2 etapą atrenka savivaldybėje sudaryta 1 etapo vertinimo komisija.
  5. Į 2 etapą atrenkama:
  6. 1. iš Vilniaus miesto savivaldybės iki 40 dalyvių;
  7. 2. iš Kauno, Klaipėdos, Šiaulių miestų savivaldybių iki 30 dalyvių;
  8. 3. iš Panevėžio, Marijampolės ir Alytaus miesto savivaldybių iki 15 dalyvių;
  9. 4. iš kitų savivaldybių iki 10 dalyvių.
  10. Pagrindinis organizatorius, atsižvelgęs į 1 etapo atrankos rezultatus: dalyvių skaičiaus pokyčius, jų pasirodymo vertinimą ir 1 etapo vertinimo komisijos siūlymus, savivaldybes atstovaujančių solistų ir ansamblių pasiekimus ankstesniuose Konkursuose ir savivaldybių raštiškus prašymus, turi teisę koreguoti 2 etapo dalyvių skaičių.
  11. 1 etapo atrankos rezultatai pateikiami nustatytos formos anketose-suvestinėse. Anketos-suvestinės siunčiamos dviem egzemplioriais: vienas –pagrindiniam organizatoriui(Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla, T. Kosciuškos g. 11, Vilnius, tel. 2123127, faks. 2127117, el. p. gvc@ciurlioniomm.lt), kitas – 2 etapo grafike nurodytam koncertų organizatoriui.
  12. 2 etapas organizuojamas sausio–vasario mėn. pagal pagrindinio organizatoriaus sudarytą grafiką. Grafike nurodomas savivaldybes atstovaujančių solistų ir ansamblių atrankos koncertų laikas ir vieta. 2 etapo atrankos koncertus organizuoja grafike nurodytos savivaldybės.
  13. 2 etapo dalyvių pasirodymą vertina pagrindinio organizatoriaus sudaryta 2 etapo vertinimo komisija. 2 etapo vertinimo komisija sudaroma iš respublikinės vertinimo komisijos narių (iš jų skiriamas ir komisijos pirmininkas) ir atrankos koncerte dalyvaujančių savivaldybių deleguotų asmenų. Komisijos nariai atrankos koncerte negali dalyvauti kaip solistų ar ansamblių vadovai.
  14. Atsižvelgusi į 2 etapo rezultatus, respublikinė vertinimo komisija pagal amžiaus grupes nustato pereinamus balus solistams, duetams, tercetams, kvartetams ir didesniems ansambliams, sudaro 3 etapo dalyvių ir iš jų parengtos koncertinės programos rekomenduojamų atlikti dainų sąrašą. Respublikinės komisijos sprendimai yra galutiniai ir neskundžiami.
  15. 3 etapo televizijos koncertai organizuojami vasario–gegužės mėn. Vilniuje. Pagrindinis organizatorius sudaro savivaldybes atstovaujančių solistų ir ansamblių paskirstymo į televizijos koncertus grafiką ir televizijos koncertų programą. Dalyvių pasirodymą televizijos koncertuose vertina pagrindinio organizatoriaus patvirtinta televizijos koncertų vertinimo komisija. 3 etapo televizijos koncertuose dalyviai atlieka po vieną respublikinės vertinimo komisijos rekomenduotą dainą.

26. 4 etapo renginiai: finalinė Konkurso šventė Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje ir baigiamieji Konkurso laureatų koncertai Nacionaliniame operos ir baleto teatre organizuojami gegužės mėn. Vilniuje.

V. DALYVIŲ APDOVANOJIMAS 

27. Televizijos koncertų dalyviai apdovanojami Konkurso ženkleliais ir pagrindinio organizatoriaus padėkos raštais.

28. Konkurso laureatai apdovanojami diplomais, prizais bei rėmėjų dovanomis, jų mokytojai Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos padėkos raštais.

 

LIETUVOS VAIKŲ IR MOKSLEIVIŲ TELEVIZIJOS KONKURSO DAINŲ DAINELĖDALYVIO ANKETA

Dalyvio_anketa